Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët e muzikës klasike

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti së bashku me zëvendëskryeministrin e parë Artan Grubi, kanë takuar pasditen e sotme artistët e muzikës klasike Merita Rexha Tershana, Klaidi Sahatçi dhe Aristidh Prosi.

Lajmin e bëri të ditur Ali Ahmeti, përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se këta artistë do të sjellin virtuozitetin e tyre artistik në edicionin e pestë të festivalit “Skupi Kamerfest” më 30 shtator në skenën e Filarmonisë së Maqedonisë së Veriut.

“Kënaqësi të takoja sot artistët tanë të mirënjohur të muzikës klasike Merita Rexha Tershana, Klaidi Sahatçi dhe Aristidh Prosi që do të sjellin virtuozitetin e tyre artistik në edicionin e pestë të festivalit “Skupi Kamerfest” më 30 Shtator në skenën e Filarmonisë së Maqedonisë së Veriut. Ju urova suksese të mëtutjeshme në promovimin e potencialit tonë të madh artistik kombëtar në çdo paraqitje skenike”, shkruan Ali Ahmeti.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...