I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Kovaçevski: Do ta tejkalojmë këtë krizë ashtu siç e kaluam krizën me pandeminë

Do të ketë ngrohje për banorët e Shkupit, tha në konferencën e jashtëzokonshme për media kryeministri Kovaçevski.

“Më 15 tetor fillon sezoni i ngrohjes për qytetarët e Shkupit, janë siguruar mjetet e nevojshme për ngrohje termike.

Të gjitha shkollat ​​dhe institucionet shëndetësore do të subvencionohen me çmim më të favorshëm për energjinë elektrike.

Kryeministri u bën apel qytetarëve që të kursejnë energjinë elektrike.

– Çdo kilovat orë e kursyer do të thotë kursim i Buxhetit dhe përmirësim i cilësisë së jetës. Tani është koha e kursimeve dhe po kursejmë për të pasur energji elektrike deklaroi kryemnistri Kovaçevski.

Latest Posts

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Kandidati i vetëm për Bashkinë e Elbasanit/ Boçi: Çdo votë e demokratëve vlen, procesi do jetë i lirë dhe pa shantazhe

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është kandidati i vetëm që votohet sot në primaret e PD-së për të qenë kandidat për kryebashkiak...