BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

BDI me përkrahje tre herë më të madhe se Aleanca dhe Besa

Rezultatet e sondazhit të fundit të IPSOS-it të realizuar për nevojat e partisë opozitare, tregon se 19 për qind e të anketuarve do të votonin për VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet e ardhshme, ndërsa 9 për qind për LSDM-në derisa Levica me 5 për qind të votave në sondazh.

Sipas anketës, 6 për qind e të anketuarve do të votonin për BDI-në, ndërsa dy për Aleancën dhe një për qind për Alternativën, BESA-në dhe PDSH-në.

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në anketë është vlerësuar me 3%, kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, sipas rezultateve të anketës vlerësohet me 7%, kryeministri Dimitar Kovaçevski me 4%, kurse Apasiev me 3%, derisa kryetarët e partive opozitare shqiptare nuk janë vlerësuar aspak në këtë anketë.

Anketa është kryer nga data 2 deri më 21 shtator me 1025 të anketuar.

Latest Posts

“Bashkë Fitojmë” zyrtarizon kandidatët për këshillat bashkiakë, Ilir Alimehmeti kryeson Tiranën

Kryesia e drejtuar nga Sali Berisha miratoi kandidatët për keshillat bashkiakë, pasi kandidatët për kryetar bashkie janë zgjedhur nga procesi i primareve në fillim...

Putin: Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë,...

Uniformat e policisë në Maqedoni edhe në gjuhën shqipe, hyn në fuqi ligji

Hyn në fuqi Dekreti për uniformat dhe shenjat në uniformat e policisë, të cilën Qeveria e miratoi para një viti në bazë të Ligjit...