Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Kaosi në Kuvend, Salianji: Rama i vuri flakën parlamentit, po funksionojnë në kushtet e një junte

Pasi buxheti u votua nen për nen në 8 minuta, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla mblli seancën plenare dhe tha se senca e radhës...

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Grubi: BDI-ja ka nevojë për Ali Ahmetin, jemi më të fortë se kurrë, këtë e din edhe opozita!

Zëvendëskryeministri i parë i vendit, Artan Grubi, kuadër i Bashkimit Demokratik për Integrim, në një prononcim për media ka thënë se është populli dhe BDI-ja janë ata që kanë nevojë të madhe për Ali Ahmetin, spese sipas tij të gjitha proceset progressive në vend mbajnë vulën e tij, raporton indeks.mk

Ai ka thënë se ri-konfirmimi se Ahmeti do të vazhdojë të mbetet në krye të BDI-së i gëzoi të gjithë funksionarët, anëtarët dhe mbështetësit.

“Z.Ahmeti rikonfirmoi ri-kandidimin e tij në kongresin e ardhëshëm për të qenë në krye të BDI-së dhe kjo u pranua me entuziazëm të pashoq nga secili funksionar anëtarë dhe mbështetës i BDI-së. Vlerësoj se në këto rethana të cilat jemi, Ali Ahmeti nuk ka nevojë për BDI-në, por BDI-ja për Ali Ahmetin. Ali Ahmeti, nuk ka nevojë për popullin, populli ka nevojë për Ali Ahmetin sepse është dëshmuar që 20 vite është lider i pakontestueshëm dhe se të gjitha proceset progressive në këtë vend e mbajnë vulën e tij”, tha mes tjerash Grubi.

Ai potencoi se në këtë moment BDI-ja është më e fortë se asnjëherë më parë dhe për këtë tha se e dijnë edhe partnerët e koalicionit po edhe opozita.

“BDI-ja është më e fortë apsolutisht se ka qenë ndonjëherë. Anketa e djeshme që është e porositur nga opozita, jo nga ne, tregon se BDI-ja është 6% e trupit votues ndërsa të gjithë partitë politike shqiptare tjera janë 5%. Aleanca ka 2%, BESA 1%, Alternativa ka 1%, PDSH-ja ka 1%. BDI-ja e vetme është më shumë se të gjithë bashkë. Këtë e dijnë edhe qytetarët edhe partnerët tanë të koalicionit e dijnë edhe partitë opozitare se BDI-ja është me e fortë se kurdoherë dhe më e përfaqësuar se kurdoherë në aspektin cilësorë në institucionet e shtetit”, deklaroi Grubi.

Ai shtoi se kuadrot e BDI-së janë të fokusuar në realizimin e projekteve dhe planeve të hartuara nga strukturat.

“Në kohën kur po ballafaqohemi me krizën energjetike, krizë çmimore, krizë të sigurisë, kur po ballafaqohemi me process të skriningut më se të nevojshëm në politikë, tek politikanët, prokurorët dhe gjykatësit si dhe luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, kur po ballafaqohemi me nevojën për ta hapë kushtetutën me 80 deputet, kur jemi në përfundim e sipër të rugës Shkup-Tiranë dhe Prishtinë me autostradë. Kur jemi në rrombullakim të të gjitha këtyre projekteve, nuk kemi nevojë për de-fokusim të panevojshëm. Ne, të gjitha forcat i kemi përqendruar në realizimin e çështjeve programore. BDI-ja siç e dijnë të gjithë është e qendrueshme”, pohoi Grubi.

Latest Posts

Kaosi në Kuvend, Salianji: Rama i vuri flakën parlamentit, po funksionojnë në kushtet e një junte

Pasi buxheti u votua nen për nen në 8 minuta, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla mblli seancën plenare dhe tha se senca e radhës...

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Mos i humbisni

Dosja e Prokurorisë: Liridona Ademaj u qëllua me armë nga afërsia

Detaje të reja po dalin rreth ngjarjes tragjike e cila ndodhi në orët e mbrëmjes së 29 nëntorit, datë kjo në të cilën u...

Në tubimin e partisë së Daçiqit në Bllacë këndohet “Vuçiq o p****”

Një video nga Bllaca ku Vuçiqi fyhet rëndë tronditi koalicionin dhjetëvjeçar PPS-PSS, socialistët kërkojnë falje për videon dhe thonë se janë partner besnik. A...

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...