Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Grubi: Qeveria vazhdon investimet në Saraj, 18 milionë denarë për tre projekte

Vazhdojnë investimet dhe përkrahja e Qeverisë për komunën e Sarajit dhe banorët e saj, njofton indeks.mk

Zëvendës Kryeministri i Parë Artan Grubi përmes një postimi në rrjetet socijale ka njoftuar mbi 18.000.000 milion denarë investime direkte në Saraj:

“Përmes Byrosë për Zhvillim Rajonal me mjete të destinuara nga Qeveria po bëhet nënshkrimi i marrëveshjeve për projekte të ndryshme të cilat bëhen për përmirësimin e kushteve të jetesës për qytetarët, sepse prioritet i Qeverisë në këtë mandat është pikërisht zhvillimi i komunave në vend.

Sot për komunën e Sarajit janë ndarë 18 milionë denarë për realizimin e tre projekteve të rëndësishme për qytetarët:

👉Marrëveshje për furnizim të Ndërmarjes komunale me 2 kamionë për mbeturina në vlerë prej 7.000.000 denarë,
👉Marrëveshje për furnizim të Ndërmarjes komunale me 1 kamionë fshesë në vlerë prej 6.313.000 denarë, dhe
👉Marrëveshje për Fazën e dytë të asfaltimit të rrugës Gërçec – Gërçec të Еpërm në vlerë prej 5.000.000 denarë.

Nuk do të ndalemi me kaq sepse do të vazhdojmë ngjajshëm në të gjithë komunat e vendit, për një jetë sa më dinjitoze, shkruan në faqen e tij në facebook Grubi.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=645360373620151&set=a.262689908553868

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...