30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetit për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...

Grubi uron studentët për fillimin e vitit të ri akademik

Zëvendëskryeministri i parë i vendit, Artan Grubi bashkë me ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka marrë pjesë në ceremoninë e diplomimit të gjeneratës së 14-të të Universitetit Ndërkombëtar të Strugës dhe nga atje ka uruar të gjithë studentët e vendit për fillimin e vitit të ri akademik 2022/2023.

Në fjalimin e tij, Grubi ka potencuar rëndësinë e madhe që kanë universitetet në përgatitjen e kuadrove cilësore që më pas bëhen faktorë të zhvillimit të vendit. Ai ka inkurajuar studentët të jenë të vendosur në rrugën e dijes dhe të guxojnë për të shfaqur potencialin e tyre.

Në vazhdim ju sjellim edhe postimin e Zëvendëskryeministri të parë, Artan Grubi në faqen e tij në rrjetin social Facebook pas përfundimit të kësaj ngjarje:

Latest Posts

Ademi priti në takim ambasadorin Qehaja

Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi ka realizuar takim me Ambasadorin e Republikës së Kosovës, z. Florian Qehaja. Zhvillimet e...

30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetet për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...

30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetit për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...