Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Loku, shqiptari i parë në Maqedoni i diplomuar për koreografi

E njohim si valltar, por Ilir Loku tash më është i pari shqiptar në Maqedoninë e Veriut i cili ka diplomuar për koreografi.

I ftuar në emisionin “Ditë e Re”, Loku tregoi për veshtirësitë që i ka kaluar si pasojë e mospasjes së kësaj dege në Maqedoni.

“Vitin e parë kam udhëtuar, por dy vitet tjera kam qëndruar në prishtinë, kështu duke e lënë vet edhe Albanën (bashkëshorten) gjatë shtatzanisë.”

Ilir Loku ka mbrojtur temën teorike dhe atë praktike për diplomim, e nga këto të dyja ai tha që tema teorike i ka marrë më shumë kohë, kurse ajo praktike, për shkak të disa ndyshimeve të fundit ka marr rreth 20 ditë për t’u finalizuar.

Loku gjithashtu shprehu se nuk ka qenë fizikisht i gatshëm për performancën për shkak se Uniku (djali i Ilirit) u lind një ditë para performancës praktike.

I pyetur për planet e ardhshme, Loku tregoi se dëshiron të vazhdon për koreografi edhe në cikël të dytë të studimit, por këtë rradhe në Tiranë. /Alsat.mk

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...