Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Moti sot paradite me diell, pasdite mundësi për shi

Shkup, 3 tetor – Moti sot paradite do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Rreth mesditës dhe pasdite do të ketë rritje lokale të vranësirave të përcjella me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Luginës së Vardarit, erë e fortë nga drejtimi verior.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 16 deri në 26 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Rreth mesditës, vranësirat kohë pas kohe do të rritet dhe në disa pjesë të Luginës së Shkupit është e mundur reshje të shkurtra të shiut. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 20 gradë.

Prej nesër vijon periudhë e motit stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit, ndërsa nga nga e enjtja temperaturat ditore do të jenë në rritje. Deri nesër do të fryjë erë e fortë dhe më pas erë mesatare veriore.

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...