Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Në Berovë këtë mëngjes regjistrohet temperatura më e ulët për këtë periudhë

Në Berovë sot në mëngjes është  regjistruar temperatura më e ulët në vend për këtë periudhë, tre gradë, ndërsa më së ngrohti në Dojran 12 gradë.

Siç kumtoi DPHM, deri në orën 8:30 janë matur katër gradë në Lazaropolë, 6 në Strumicë dhe Manastir, 7 në Hanet e Mavrovës, Tetovë, Pretor, Kriva Pallankë, Prilep dhe Shkup-Petrovec, 8 në Shtip, Kodrën e Diellit dhe Demir Kapi. 9 në Shkup-Zajçev Rid dhe Kumanovë, si dhe 10 në Krushevë, Vinicë dhe Gjevgjeli.

Sipas DPHM, gjatë ditës moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Rreth mesditës dhe pasdites do të ketë rritje lokale të vranësira e ndjekur nga shfaqja e reshjeve afatshkurtra të shiut. Do të fryjë mesatare, ndërsa përgjatë Luginës së Vardarit erë e përforcuar veriore. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 16 deri në 26 gradë.

 

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...