Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Tre komisione të njëpasnjëshme do të mbajë sot Komisionit ligjvënës-juridik në Kuvendin e RMV-së

Në Kuvendin e RMV-së sot tre seanca të njëpasnjëshme do të mbajë Komisioni ligjvënës-juridik.

Në rendin e ditës të seancës së 86-të të mbetur për shqyrtim janë propozim-ligjet për ilaçet, për kontrollin e lëndëve narkotike dhe substancave psikotrope, për procedurën gjyqësore dhe për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për veprimtari inovative.

Në rendin e ditës të seancës së 90-të janë propozim-ligjet për përgjegjësi civile për fyerje dhe shpifje, për avokatinë dhe për ndryshime dhe plotësime të Kodit penal.

Në rendin e ditës të seancës së 147-të, anëtarët e komisionit duhet të diskutojnë për propozim-ligjet për mbrojtjen e konsumatorit, me procedurë të shkurtuar, për kërkesat teknike për produktet dhe çmimin e konformitetit, për inspektimin financiar në sektorin publik, për zooteknikën, si dhe si për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për kontrollin kufitar dhe për ndryshimin e Ligjit për disiplinë financiare.

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...