Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Ahmeti: Nuk ka pasur “zjarr”, asgjë nuk e cenon unitetin e BDI-së

Pas takimit maratonik që u zhvillua në Reçicë të Tetovë në selinë e BDI-së në mes kreut të kësaj partie dhe te të ashtuquajturit “grupi i zjarrit”. Ahmeti pas takimit në deklaratë për media tha se asgjë nuk e cënon unioitetitn e BDI-së, në BDI nuk ka as zjarr as flakë.

BDI asnjëherë nuk ka qenë dhe nuk do të jetë parti që ngulfatë zërin ndryshe që dënon dhe distancon mendimin ndryshe sepse vet e ka instaluar këtë vllerë si një nga m,ë të lartat për përparim e jetës organizatiive dhe të shoqërisë. Unë i kam pas të gjitha në konsideratë sepse me uniminanitet jam zgjedhur kryetar i BDI-së të një lëvizje të jashtëzakonshme për shqiptarët. Jam përpjekur të ruaj unitetin dhe për të mos penguar zërat ndryshe asgjë nuk ka që e cenon unitetin e BDI.

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...