BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Aktivitetet e Lëvizjes Besa postohen edhe në faqen e protestave të banorëve të Pallçishtit?

Iniciativa e protestave të fshatit Pallçisht të poshtëm si duket po mer kahje tjetër edhe pse disa herë është menduar që kjo iniciativë mund të jetë edhe politike në bazë të fotografisë që do të shihni më posht lirisht mund të supozohet se e njejta protestë rrënjët i paska dikund tjetër.

Mos e vet se tregon vet thotë populli, edhe pse pas deklaratave të tre zyrtarëve qeveritar dhe kryetarit të komunës banorët e Pallçishtit vijojn me peotestë duke bllokuar rrugën por në grupin e hapur në Facebook “Pallçishti ndër shekuj i cili u hap me të vetmin qëllim protestën e banorëve për uj për pije i njejti Grup vijon të publikoj aktivitete të Lëvizjes Besa dhe nga këtu dëshmohet se kjo protestë rrënjët i paska diku tjetër.

Latest Posts

Putin: Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë,...

Uniformat e policisë në Maqedoni edhe në gjuhën shqipe, hyn në fuqi ligji

Hyn në fuqi Dekreti për uniformat dhe shenjat në uniformat e policisë, të cilën Qeveria e miratoi para një viti në bazë të Ligjit...

Ernesti së shpejti do bëj ‘boom’ në botën e grimit, ja si

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më të njohurit në botë. Fjala është për shqiptarin Ernest.mua, i cili po krijon brendin e tij,...