Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Vrasja e adoleshentit 15 vite më parë nga policia ndez revoltat në Athinë e Selanik

Vrasja e një adoleshenti në greqi 15 vite më parë ka ndezur revoltat e rinisë në Athinë dhe Selanik këtë të mërkurë, në...

E marta, ishte ditë e kobshme në Kosovë: Katër vdekje brenda pak orëve, tri nga to ishin tragjike

Katër qytetarë të Kosovës kanë humbur jetën brenda pak orëve në katër qytete të ndryshme të vendit. Dy nga ta nuk arritën që t’u përballonin plagëve të rënda që morën, njëri nga lëndimet që pësoi si pasojë e një incidenti me ashensor në Pejë, ndërsa tjetra u godit për vdekje nga një veturë në rrugë magjistrale Prishtinë – Mitrovicë. Kurse një person tjetër dyshohet se i dha fund jetës së tij në orët e mbrëmjes në Mitrovicën e Veriut. Po ashtu, nga jeta u nda edhe një punonjëse e kompanisë KEDS në qytetin e Gjilanit.

Nergjivane Behluli ditën e sotme e kishte nisur zakonisht si çdo ditë tjetër. Por askush nuk e dinte se ajo nuk do të kthehej nga puna për në shtëpi. 63-vjeçarja u gjet pa shenja jete në zyrën e saj në kompaninë KEDS në Gjilan. Lidhur me rastin, Prokuroria ka nisur hetimet duke e cilësuar si ‘Vdekje të dyshimtë’, ndonëse sipas mjekëve vdekja ka qenë natyrale.

E vetëm pak orë më vonë në qytetin e Pejës ndodhi një ngjarje e rëndë, ku veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Deli Lekaj, humbi jetën tragjikisht pasi u zu nga ashensori i një ndërtese. Lekaj kishte qenë duke punuar në riparimin e ashensorit në momentin kritik. Trupi i pajetë i viktimës me urdhër të prokurorit është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore, ndërsa rasti është iniciuar si ‘Hetim i vdekjes’.

Latest Posts

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Vrasja e adoleshentit 15 vite më parë nga policia ndez revoltat në Athinë e Selanik

Vrasja e një adoleshenti në greqi 15 vite më parë ka ndezur revoltat e rinisë në Athinë dhe Selanik këtë të mërkurë, në...

Mos i humbisni

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...

Hamas: Mbi 60% e banesave në Gaza janë shkatërruar, rreth 50 mijë ton eksploziv goditën zonat e banuara

Rreth 61% e banesave në Gaza janë shkatërruar plotësisht, që nga nisja e luftës më 7 tetor. Nga 305 mijë njësitë e prekura,...