Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

FOTO/ Kasami për qëllime politike në Zvicër me “harxhin” e tetovarëve!?

Me të ardhur në krye të Tetovës, Bilall Kasami ka harruar problemet reale me të cilat përballen tetovarët dhe premtimet se do të bëjë më të mirën për Tetovën, raporton Indeks.

Ai pushtetin po e shfrytëzon për të bërë shëtitje nëpër mërgatë me paratë e tetovarëve.

Javë më parë ai ishte në Danimarkë, ku para se të shkojë premtoi investime porn ë realitet doli që ai atje shkoi me “harxhin” e tetovarëve për të bërë fushatë në këtë shtet dhe nuk realizoi takim me asnjë zyrtarë për të biseduar për investime.

Si duket, Kasamit i është dukur “shijshëm” që të shitësi me paratë e huaja dhe së fundmi ka paralajmëruar se pas tre dite do të shkojë në Zvicër së bashku me “kabinetin” të cilin e ka tek Lëvizja Besa.

Së bashku me Kasamin në Zvicër do të shkojnë edhe Adnan Azizi, Blerim Sejdiu dhe Fatmir Limani. Kujtojmë, javë më parë, mediat raportuan se Kasami dhe kabineti i tij kanë harxhuar afërsisht dy milion denarë për udhëtime./indeks.mk/

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...