Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Grubi: Fokusi tek menaxhimi më efikas i krizës, kemi krijuar parakushtet për të siguruar stabilitet energjetik

Sot është mbajtur seanca e Këshillit ekonomiko-energjetik në të cilën sipas Zëvendës kryeministrit të parë Grubi ka qenë fokusi tek menaxhimi sa më efikas i krizës.

“Në seancën e sotme të Këshillit ekonomiko – energjetik i gjithë fokusi ynë është në menaxhimin sa më efikas të situatës me krizën energjetike.

Me masat e ndërmarra deri më tani kemi krijuar parakushtet e duhura për të siguruar stabilitet energjetik dhe vazhdojmë të shqyrtojmë ndërmarrjen e masave të reja që do të mundësojnë furnizim të pandërprerë me energji elektrike dhe termike.

Në këto çaste kërkohet konstruktivitet veprimi nga të gjitha palët, të zhbllokohet miratimi i ligjeve nga sfera e energjetikës që do të sigurojnë likuiditetin e nevojshëm për funksionimin e EMV-së në kapacitet të plotë” – ka shkruar Grubi në faqen e tij në rrjetin social Facebook.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...