Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

LSDM: VMRO të zhbllokojë ligjet për energjetikë dhe ndihmë në kohë krize

Në periudhën e krizës globale ekonomike dhe energjetike, nuk ka kohë për të mbledhur pikë të vogla politike, por duhet përkushtim dhe punë nga të gjithë aktorët shoqërorë dhe politikë, prandaj është e nevojshme që VMRO-DPMNE të tregojë konstruktivitet dhe të fillojë punën në interesi i qytetarëve, thonë nga LSDM.

Nga atje konstatojnë se partia e udhëhequr nga Hristijan Mickoski në Kuvend duhet të zhbllokojë ligjet që kanë ngecur me muaj të tërë, të cilat janë në interes të qytetarëve dhe tejkalim më të lehtë të krizës energjetike.

“Në komisionet përkatëse dhe në seancat plenare të zhbllokohet Ligji për huamarrjen në Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim prej 100 milionë eurosh, i cili siguron fonde likuide me një normë interesi jashtëzakonisht të favorshme për funksionimin e EMV-së në kushte krize. Më pas Ligjin për Energjinë dhe ndryshimet e tij përkatëse dhe Ligjin për Rezervat e derivateve të naftës, si dhe për zbatimin e vendimit për shpërndarjen e mjeteve financiare”, thonë nga LSDM.

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Në tubimin e partisë së Daçiqit në Bllacë këndohet “Vuçiq o p****”

Një video nga Bllaca ku Vuçiqi fyhet rëndë tronditi koalicionin dhjetëvjeçar PPS-PSS, socialistët kërkojnë falje për videon dhe thonë se janë partner besnik. A...

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...