Moti sot

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -1 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 15 deri 23 gradë celcius.