Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Takim i Komitetit të përzier parlamentar – Republika e Maqedonisë së Veriut dhe BE

Shkup, 5 tetor – Në Parlamentin Europian në Strasburg sot dhe nesër do të mbahet takimi i 20-të i Komisionit të përbashkët parlamentar – Republika e Maqedonisë së Veriut dhe BE-ja.

Takimin do ta bashkëkryesojnë eurodeputeti Andreas Shider dhe deputetja Sonja Mirakovska.

Takimi i mëparshëm i Komisionit të përbashkët parlamentar është mbajtur në Shkup, më 28 dhe 29 qershor të këtij viti.

Komisioni i përbashkët parlamentar – Republika e Maqedonisë së Veriut dhe BE-ja funksionon që nga viti 2004 si forum ku anëtarët e Kuvendit të RMV dhe Parlamentit Evropian shkëmbejnë përvoja, mendime dhe qëndrime për çështjet aktuale dhe për të forcuar partneritetin e ndërsjellë.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...