Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

174 shoferë të gjobitur në Shkup, 11 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria e Punëve të Brendshme informon se dje ka vijuar (05.10.2022) me kontrollet në trafik.

Nga MPB njoftojnë se në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 174 gjoba, nga të cilat 11 për drejtim të automjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 20 për drejtim të automjetit pa patentë shofer, 13 sanksione për automjete me defekte teknike në transportin publik.

“Janë vendosur 14 gjoba për kalim sinjalizim të mbyllur (dritë të kuqe), tetë sanksione për parakalim dhe parakalim të paligjshëm, pesë masa për folie të pacertifikuara (xhama të lyer), tre sanksione për kundërvajtje nga drejtuesit e motoçikletave”.

“Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB Maqedoni.

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...