I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Arrestohet një kontrabandist i emigrantëve sirianë në Maqedoninë e Veriut

Ministria për punë të Brendshme njoftonë se më datë 05.10.2022, në ora 18:50 në rrugën rajonale Udovë – Demir Kapi, afër fshatit Gradec, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor për Kontroll Kufitar dhe Vëzhgim Kufitar “Bogorodica” kanë privuar nga liria personin me iniciale M.A.(23) nga Lozova. Ai u vërejt duke transportuar emigrantë në një veturë të tipit “Volvo” me targa kombëtare italiane. Automjeti është ndalur dhe ai ka tentuar të arratiset, por është penguar dhe i është arrestuar.

Në të njëjtën kohë, në automjet janë gjetur gjashtë emigrantë nga Siria, të cilët janë dërguar në një qendër pritje-tranzite për procedurë të mëtejshëm. M.A. i njëjti është ndaluar në stacionin policor dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit, në koordinim me Prokurorin Publik, ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës.

Latest Posts

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...