BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Një pjesë e Shkupit pa energji elektrike

Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, sot pa energji elektrike do të mbeten një pjesë e shfrytëzuesve në komunat Aerodrom, Çuçer Sandevë, Saraj dhe Sopishtë, njoftoi EVN.

Nga ora 9:00 deri në orën 12:00 do të ketë ndërprerje të furnizimit me energji elektrike për përdoruesit e bulevardit “ASNOM”, nr.180,hyrja 2 dhe nga ora 07:30 deri në orën 15:00 përdoruesit në pikën kufitare Bllacë, Mobimak Bllacë, Terminali Bllacë, Filip Inzhinering dhe Karaulla Bllacë.

Në periudhën prej orës 08:00 deri në ora 15:30 do të jenë pa energji elektrike një pjesë e banorëve të fshatrave Harnaqi, Çajlanë, Bukoviq, Raoviq, Semenisht, Llaskarcë dhe Paniçari, ndërsa nga ora 08:30 deri në ora 2:30. pasdite një pjesë e rrugës “4” në Sonjë të Epërme.

Latest Posts

“Bashkë Fitojmë” zyrtarizon kandidatët për këshillat bashkiakë, Ilir Alimehmeti kryeson Tiranën

Kryesia e drejtuar nga Sali Berisha miratoi kandidatët për keshillat bashkiakë, pasi kandidatët për kryetar bashkie janë zgjedhur nga procesi i primareve në fillim...

Putin: Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë,...

Uniformat e policisë në Maqedoni edhe në gjuhën shqipe, hyn në fuqi ligji

Hyn në fuqi Dekreti për uniformat dhe shenjat në uniformat e policisë, të cilën Qeveria e miratoi para një viti në bazë të Ligjit...