I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Takimi i Presidentit Pendarovski me pjesëmarrësit e konferencës “Agjenda e Gjelbër për Ballkanin Perëndimor”

Presidenti Stevo Pendarovski dje në mbrëmje priti pjesëmarrësit e konferencës së nivelit të lartë “Agjenda e gjelbër për Ballkanin Perëndimor”, e cila organizohet nga Instituti Aspen nga Gjermania dhe po mbahet në Shkup.

Në takim, presidenti Pendarovski u njoh me programin dhe qëllimet e konferencës, që synon të ofrojë një platformë për pjesëmarrësit nga Ballkani Perëndimor, Gjermania, BE-ja, SHBA-të, si dhe organizatat ndërkombëtare dhe rajonale për të diskutuar mbi potencialin “Agjenda e Gjelbër për Ballkanin Perëndimor”.

Presidenti Pendarovski, duke përshëndetur mbajtjen e konferencës, theksoi se në kohën kur jemi përballur me krizë energjetike dhe turbulenca ekonomike, nuk duhet harruar agjenda e gjelbër. Presidenti vlerësoi se konferenca është një mundësi e mirë për të diskutuar dhe identifikuar sfidat dhe potencialet kryesore të bashkëpunimit rajonal, si faktor për një rajon të qëndrueshëm dhe të begatë, si dhe nevojën për përmirësimin e vazhdueshëm të tij. Një aspekt i rëndësishëm në këtë kontekst, sipas presidentit, është perspektiva e integrimit të rajonit në Bashkimin Evropian.

Latest Posts

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Kandidati i vetëm për Bashkinë e Elbasanit/ Boçi: Çdo votë e demokratëve vlen, procesi do jetë i lirë dhe pa shantazhe

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është kandidati i vetëm që votohet sot në primaret e PD-së për të qenë kandidat për kryebashkiak...