Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

56 raste të reja me Covid

Shkup, 7 tetor – Në 24 orët e fundit në RMV janë bërë 529 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 56 raste të reja, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 36 raste, në Kumanovë 4, Prilep dhe Ohër nga 3, Manastir 2 ndërsa në Kavadar, Veles, Strumicë, Shtip, Negotinë, Kratovë, Krushevë dhe Makedonski Brod nga 1.

Nga ana tjetër janë shëruar gjithsej 69 pacientë ndërsa dy pacientë kanë ndëruar jetë. Bëhet fjalë për pacient 76 vjeç nga Kavadari dhe 85 vjeç nga Shkupi.

Rastet aktive për momentin shënojnë 432./Zhurnal.mk

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...