Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Fluks qytetarësh në pikën kufitare të Qafë-Thanës, shtohet numri i sporteleve

Fluks në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Thanës.

 

Burime pranë stacionit kufitar të kësaj pike, bëjnë me dije se ka një fluks të shtuar në dalje drejt Maqedonisë së Veriut. Nga lëvizjet e shumta mësohet se në orët e paradites ka patur rradhë të gjata që kanë shkuar deri në 1 kilometër.

 

 

Për të përballuar këtë fluks lëvizjesh jo të zakontë për stinën, nga ana e policisë sonë kufitare është shtuar numri i sporteleve në dalje.

 

 

Të njëjtat burime bëjnë me dije se në Qafë-Thanë nuk ka patur probleme në sistemin kompjuterik, çka tregon se rradhët e gjata janë krijuar nga fluksi i madh i shtetasve shqiptarë e të huaj që kanë kërkuar të kalojnë në shtetin fqinj.

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...