30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetit për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...

Shpërthim masiv në urën që lidh rajonin e aneksuar të Krimesë me Rusinë

Një cisternë karburanti shpërtheu në orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune në urën më të gjatë të Evropës, e cila lidh Rusinë me territorin e aneksuar të Krimesë, sipas medias shtetërore ruse RIA dhe pamjeve të mediave sociale.

 

Imazhet e urës së Kerçit të postuara në mediat sociale duket se tregojnë një pjesë të urës të shkatërruar dhe flakë të mëdha në pjesë të saj.

 

Shkaku i shpërthimit mbetet i paqartë.

 

Qarkullimi ëstë pezulluar në këtë urë e cila, për Rusinë është strategjikisht shumë e rëndësishme pasi lidh rajonin e Krasnodarit me Gadishullin e Krimesë të aneksuar nga Moska.

 

Një zyrtar nga Krimea fajësoi “vandalët ukrainas” për shpërthimin në urën e Kerçit në një postim në Telegram.

Latest Posts

Furnizimi me armë, riparimi i rrjetit elektrik në qendër të takimit Blinken – Kuleba

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u zotua sot të vazhdojë mbështetjen e NATO-s për Ukrainën në një takim me ministrin e Jashtëm ukrainas,...

Ademi priti në takim ambasadorin Qehaja

Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi ka realizuar takim me Ambasadorin e Republikës së Kosovës, z. Florian Qehaja. Zhvillimet e...

30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetet për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...