Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

EURO 2024/ Plotësohet Grupi I, këto janë të gjithë kundërshtarët e Kosovës

Edhe Kosova ka mësuar të gjithë kundërshtarët e saj për kualifikueset e Euro 2024, që do të luhet në Gjermani.

Për të arritur deri atje dhe për të bërë historinë, Kosova do të ketë përballë kundërshtarë të fortë, por jo të pakalueshëm.

Zvicra e cila është koka e grupit, mund të konsiderohet si ekipi ku shanset për pikë janë të minimizuara.

Pas Zvicrës vjen Israeli, i cili mposhti dy herë Shqipërinë në Nations League, si një ekip pa yje, por me grup të fortë.

Kështuqë duke hequr Zvicrën “Dardanët” duhet t’i bëjnë llogaritë me Rumoninë dhe Izraelin edhe pse Bjellorusia mund të jetë rrezik.

Andorro është ekipi ku të gjithë do të tentojnë pikët maksimale.

/albeu.com

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...