Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

EURO 2024/ Plotësohet Grupi I, këto janë të gjithë kundërshtarët e Kosovës

Edhe Kosova ka mësuar të gjithë kundërshtarët e saj për kualifikueset e Euro 2024, që do të luhet në Gjermani.

Për të arritur deri atje dhe për të bërë historinë, Kosova do të ketë përballë kundërshtarë të fortë, por jo të pakalueshëm.

Zvicra e cila është koka e grupit, mund të konsiderohet si ekipi ku shanset për pikë janë të minimizuara.

Pas Zvicrës vjen Israeli, i cili mposhti dy herë Shqipërinë në Nations League, si një ekip pa yje, por me grup të fortë.

Kështuqë duke hequr Zvicrën “Dardanët” duhet t’i bëjnë llogaritë me Rumoninë dhe Izraelin edhe pse Bjellorusia mund të jetë rrezik.

Andorro është ekipi ku të gjithë do të tentojnë pikët maksimale.

/albeu.com

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...