Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Maqedoni e Veriut, 72 raste të reja dhe 161 të shëruar nga COVID-19 gjatë tri ditëve të fundit

Maqedonia e Veriut në tri ditët e fundit ka regjistruar 72 raste të tjera të koronavirusit COVID-19, si dhe 161 pacientë që fituan betejën kundër virusit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në vend është 343.391, prej të cilëve 333.504 janë shëruar.

Në raportin e Ministrisë janë regjistruar katër viktima të reja nga koronavirusi, me çka numri i përgjithshëm i vdekjeve nga virusi rritet në 9.548.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore të vendit kanë kryer 2.174.086 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 871 teste të kryera brenda tri ditëve të fundit.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 339.

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...