Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Maqedoni e Veriut, 72 raste të reja dhe 161 të shëruar nga COVID-19 gjatë tri ditëve të fundit

Maqedonia e Veriut në tri ditët e fundit ka regjistruar 72 raste të tjera të koronavirusit COVID-19, si dhe 161 pacientë që fituan betejën kundër virusit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në vend është 343.391, prej të cilëve 333.504 janë shëruar.

Në raportin e Ministrisë janë regjistruar katër viktima të reja nga koronavirusi, me çka numri i përgjithshëm i vdekjeve nga virusi rritet në 9.548.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore të vendit kanë kryer 2.174.086 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 871 teste të kryera brenda tri ditëve të fundit.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 339.

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...