Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Xhaçka dënon sulmet ruse: Nuk ndihmojnë ndaj rezitencës heroike të Ukrainës

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka dënuar ashpër sulmet rusë të orëve të fundit, në Ukrainë.

 

 

Përmes një reagimi në Twitter, Xhaçka shkruan se brutaliteti dhe terrori nuk do ta ndihmojnë Rusinë, përkundrejt rezistencës heroike të Ukrainës.

 

 

Ministrja ka shprehur sërish mbështetjen ndaj vendit të sulmuar, Ukrainës.

 

 

“Sulmet e Rusisë kundër objektivave civile në disa qytete të Ukrainës, përfshrië edhe Kievin, janë një akt i qartë terrorizmi. Kjo është natyra e vërtetë e luftës ruse të Putin kundër #Ukrainës. Brutaliteti dhe terrori nuk e kanë ndihmuar Rusinë kundrejt rezistencës heroike të Ukrainës. As kjo nuk do të ndihmojë. Ne qëndrojmë më Ukrainën.”– shkruan Xhaçka.

 

 

Sulmet e fundit të Moskës kanë shënjestruar qytete të ndryshme të Ukrainës, duke vrarë e plagosur dhjetëra qytetarë civilë e duke shkatërruar infrastrukturë.

 

Këto sulme vijnë si përgjigje ndaj shpërthimit të pak ditëve më parë në urën ‘kyçe’ që lidh Rusinë me rajonin e aneksuar, Krimenë.

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...