Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Zëvendësministri Rexhepi: 4.6 mln euro investime në vendbanimet shqiptare

Zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi në emisionin debativ “Polemikë” në Televizionin Koha theksoi se si dikaster nga ardhja e tij në këtë pozitë është rritur përqindja dhe investimi në vendbanimet shqiptare, ndërkohë që kjo shifër në projekte të ndryshme kap shumën prej 4 milionë e 600 mijë euro.

“Si ministri e Transpotit kemi programën e punës, kemi programën për rrugë lokale që financohet nga Banka Botërore dhe ajo që financohet nga buxheti dhe gjithë këto nga momenti që kam marrë mandatin kam shqyrtuar investimet që janë bërë më herët dhe nga analiza dolëm se në të kaluarëen është investuar nga 10 deri në 15% ndërsa tani është arritur që në vendbanimet shqiptare të kemi një rritje prej 50% respektivisht 4 milionë e 600 mijë euro dhe kjo është kontribut i dhënë nga ana e Qeverisë dhe ministrisë përkatësisht”, tha kështu Rexhepi.

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...