Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Kaosi në Kuvend, Salianji: Rama i vuri flakën parlamentit, po funksionojnë në kushtet e një junte

Pasi buxheti u votua nen për nen në 8 minuta, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla mblli seancën plenare dhe tha se senca e radhës...

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Grubi me telegram ngushëllimi për familjen e Xhevair Jakupit – Xhekit

Në profilin privat në “Facebook”, zëvendëskryeministri Grubi ka kthyer memorjen prapa për të kujtuar disa momente të bukura të kaluara me Xhevair Jakupin, Xheki i cili sot në moshën 38 vjeçare u nda nga jeta.

Grubi ka shkruar se Xheki ishte shumë i ri ku u bashkëngjit në “ushtrinë” e Shkupit. Ai mes tjerash thotë se ai nuk mungoi asnjëherë në asnjë betejë sportive edhe pse shpesh herë është larguar për shkak të moshës së re që e kishte.

Zv. Kryeministri i parë ka ngushëlluar familjen duke uruar që i ndjeri të jetë banorë i parajsës.

Xheki ishte shumë i ri kur na u bashkangjit në ushtrinë e Shkupit dhe më kujtohet që shpesh e largonim për arsye të moshës, por ai kokëfortë gjithmonë riktheheshte dhe asnjëherë nuk mungoi në betejat tona rinore sportive.
Sot e shoh murin tim përplot me ngushëllime për 38 vjeçarin të cilin i gjithë Shkupi e njihte dhe u mërzita shumë. Ngushëllime familjes, qoftë i parajsës!

Latest Posts

Kaosi në Kuvend, Salianji: Rama i vuri flakën parlamentit, po funksionojnë në kushtet e një junte

Pasi buxheti u votua nen për nen në 8 minuta, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla mblli seancën plenare dhe tha se senca e radhës...

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Mos i humbisni

Dosja e Prokurorisë: Liridona Ademaj u qëllua me armë nga afërsia

Detaje të reja po dalin rreth ngjarjes tragjike e cila ndodhi në orët e mbrëmjes së 29 nëntorit, datë kjo në të cilën u...

Në tubimin e partisë së Daçiqit në Bllacë këndohet “Vuçiq o p****”

Një video nga Bllaca ku Vuçiqi fyhet rëndë tronditi koalicionin dhjetëvjeçar PPS-PSS, socialistët kërkojnë falje për videon dhe thonë se janë partner besnik. A...

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...