Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Nesër Ballkani ndaj Sivasspor, stadiumi “Fadil Vokrri” mbushet totalisht nga tifozët

Ndeshja në Turqi ndaj Sivassporit, bëri që Ballkani të fitojë shumë zemra për fitoren e tyre dhe performancën e jashtëzakonshme që realizuan në këtë ndeshje të Conference League.

Ballkani regjistroi fitoren e parë europiane me një rezultat të mrekullueshëm dhe dramatik 3-4.

Nesër do të luhet ndeshja e kthimit, dhe është bërë e ditur se biletat për ndeshjen në stadiumin Fadil Vokrri janë shitur totalisht.

Fitorja e tyre e mrekullueshme ka bërë që shqiptarët të ndjehen krenarë për këtë arritje të madhe dhe gjithashtu me blerjen e biletave kanë vërtetuar se do të jenë në stadium për të mbështetur ekipin e Ilir Dajës për 90 minuta./h.ll/albeu.com

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...