Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Nesër Ballkani ndaj Sivasspor, stadiumi “Fadil Vokrri” mbushet totalisht nga tifozët

Ndeshja në Turqi ndaj Sivassporit, bëri që Ballkani të fitojë shumë zemra për fitoren e tyre dhe performancën e jashtëzakonshme që realizuan në këtë ndeshje të Conference League.

Ballkani regjistroi fitoren e parë europiane me një rezultat të mrekullueshëm dhe dramatik 3-4.

Nesër do të luhet ndeshja e kthimit, dhe është bërë e ditur se biletat për ndeshjen në stadiumin Fadil Vokrri janë shitur totalisht.

Fitorja e tyre e mrekullueshme ka bërë që shqiptarët të ndjehen krenarë për këtë arritje të madhe dhe gjithashtu me blerjen e biletave kanë vërtetuar se do të jenë në stadium për të mbështetur ekipin e Ilir Dajës për 90 minuta./h.ll/albeu.com

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...