Interi kualifikohet në Kupën e Botës për Klube 2025

Fitorja e Interit ndaj RB Salzburgut nuk do të thotë vetëm se Nerazzurrët janë kualifikuar në fazën e 1/8-tës së Ligës së Kampionëve pasi...

TË FUNDIT

VIDEO/ Të zhveshur dhe me duart pas kokës, forcat izraelite publikojnë video të të burgosurve palestinezë

Pamje të publikuara në rrjete sociale tregojnë dhjetëra të burgosur palestinezë në Rripin e Gazës, të cilët janë dorëzuar tek forcat izraelite. Siç...

Vrasjet e grabitjet në Kosovë, Haradinaj me lavdata për Policinë: Na e kthyen besimin te shteti

Kryetrari i AAK-së Ramush Haradinaj, teksa ka folur për sigurinë në vend, ka përmendur vrasjen e Liridona Ademajt, e cila që dyshohet se u...

Cooper: Serbia po rrezikon rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian me qëndrimin e saj

Robert Cooper, ish-ndërmjetësi britanik në bisedimet teknike mes Kosovës dhe Serbisë, ka shprehur kritika të ashpra ndaj Serbisë për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura...

Brenda shtëpisë së Arif Ziberit, yllit të “Elita 5”

Frontmeni i grupit të famshëm muzikor, “Elita 5”, nuk është nga ata të famshëm shumë të ekspozuar. Arif Ziberi, jeton, punon e vepron qetësisht, duke...

Rama: Thaçi në Hagë, sikur pas 10 vitesh Zelensky të arrestohet për trafikim organesh!

Kryeministri Rama gjatë fjalimit të tij ka bërë paralele mes Hashim Thaçit dhe presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky. Ai tha se diçka surreale nëse do të mendohej se Zelensky do të arrestohet pas 10 vitesh për trafikim organesh.

“Përpiquni të përfytyroni Zelenksyn 10 vite më vonë që bëhet pjesë e diçkaje surreale siç është Thaçi, dhe Kremlini dhe Moska ka thënë se në Ukrainë ka trafikim të organeve njerëzore”, tha Rama.

Ai u shpreh i bindur se Kosova do t’ia dalë, do të ecë mirë edhe në këtë proces.

“Kjo asamble me çlirimtarët nuk do të na kthejë në heretik. Jam këtu për t’u përgjëruar që të shpëtoni fytyrën e të drejtave të njeriut në Evropë, ta mbroni integritetin tuaj.

Të dëshmoni të gjithë njerëzve të shtypur në botë, viktimave të shkeljeve të të drejtave të njeriut që ata të mund të rezistojnë pa frikë se një ditë ata të mund të akuzohen si kriminelë, që Bashkësia ndërkombëtare nuk do t’ju vijë në ndihmë për t’ju kthyer kurrizin më pas. Ju bëj thirrje të pranoni kërkesën e Shqipërisë për pranimin e një rezolute që kërkon një raport vijues lidhur me akuzat e paprovuara, akuza të turpshme për trafikimin e organeve nga anëtarët e Ushtrisë Heroike Çlirimtare të Kosovës, një krim që kurrë nuk ishte kryer e kurrë nuk do të duhej të ishte atribuuar. Kjo nuk është as për hir të Kosovës e as për hir të Shqipërisë që ju duhet ta miratoni këtë rezolutë, është për nderin tuaj e besueshmërinë tuaj”, tha Rama.

Ai tha se besimi i fortë i shqiptarëve në institucione si ky është është tronditur me këtë vendim, kur e vërteta është shtrëmberuar.

Latest Posts

VIDEO/ Të zhveshur dhe me duart pas kokës, forcat izraelite publikojnë video të të burgosurve palestinezë

Pamje të publikuara në rrjete sociale tregojnë dhjetëra të burgosur palestinezë në Rripin e Gazës, të cilët janë dorëzuar tek forcat izraelite. Siç...

Vrasjet e grabitjet në Kosovë, Haradinaj me lavdata për Policinë: Na e kthyen besimin te shteti

Kryetrari i AAK-së Ramush Haradinaj, teksa ka folur për sigurinë në vend, ka përmendur vrasjen e Liridona Ademajt, e cila që dyshohet se u...

Cooper: Serbia po rrezikon rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian me qëndrimin e saj

Robert Cooper, ish-ndërmjetësi britanik në bisedimet teknike mes Kosovës dhe Serbisë, ka shprehur kritika të ashpra ndaj Serbisë për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura...

Brenda shtëpisë së Arif Ziberit, yllit të “Elita 5”

Frontmeni i grupit të famshëm muzikor, “Elita 5”, nuk është nga ata të famshëm shumë të ekspozuar. Arif Ziberi, jeton, punon e vepron qetësisht, duke...

Mos i humbisni

Izraeli pretendon se ka gjetur një nga rezervat më të mëdha të armëve në Rripin e Gazës

Forcat e Mbrojtjes izraelite kanë pohuar se ushtarët e saj kanë zbuluar një nga depotë më të mëdha të armëve deri më tani në...

RTK ka larguar nga puna mbi 300 punëtorë, paralajmërohet se numri do të ulet edhe më tej…

Bordi i televizionit publik të Kosovës e ka mbajtur mbrëmë mbledhjen e fundit. Kryetari i deritashëm i këtij bordi, Besnik Boletini shkroi në Facebook se...

50% mbulesë e shpenzimeve të rrugës/ Grubi: Lehtësojmë barrën e transportit për administratën

Zëvendës kryeministri i parë Grubi, përmes një postimi të fundit ka bërë me dije se në seancën e sotme të Qeverisë janë bërë ndryshime...

Grubi: Miratuam shpronësimin e 45 parcelave për ndërtimin e Korridorit 8

Në seancën e sotme qeveritare janë miratuar vendimet për shpronësimin e 45 parcelave për ndërtimin e Korridorit 8. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri...