Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

U kapën me 1.2 milionë euro në Rinas/ Prokurori kërkon nga 6 vite burg për 3 të huajt

Tre persona të huaj të arrestuar në Rinas për falsifikim parash mund të vuajnë secili nga 6 vjet heqje lirie.

 

Bëhet fjalë për 2 kamerunas dhe një franceze e zvicrës, të cilët në bashkëpunim tentuan të kalonin 1.2 milionë euro të falsifikuara nga aeroporti ndërkombëtar Nënë Tereza.

 

Në këto kushte mbi ta rëndon edhe akuza e mashtrimit të mbetur në tentativë.

 

Pretenca është dhënë nga prokurori Bledar Valikaj, i cili kërkoi që të huajt të dënohen me 9 vjet burgim, por për shkak të gjykimit të shkurtuar, dënimi ulet në 6 vjet.

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...