I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Xhaferi refuzon kërkesën e “Levicës” për referendum (Dokument)

Pas refuzimit që i bëri VMRO-së, Talat Xhaferi, kryetari i Kuvendit ka refuzuar edhe kërkesën e “Levicës” për zhvillim të referendumit mbi marrëveshjen me Bullgarinë.

Në shkresën zyrtare Xhaferi ka thënë se motivi për refuzimin e kërkesës është se kërkesa e njëjtë, nuk është përpiluar në pajtim me dispozitat e Rregullores.

Kryetari i Kuvendit i kërkon propozuesit që ta plotësojë edhe një herë propozim ligjin brenda 15 ditësh, në të kundërt nuk do të merret parasysh.

Latest Posts

Evakuime pas shpërthimit të vullkanit në Indonezi

Vullkani në Malin Semeru të Indonezisë ka shpërthyer, duke nxitur evakuimin e banorëve në ishullin kryesor të vendit, Java.   Autoritetet kanë ngritur nivelin e paralajmërimit...

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...