Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

70 raste të reja me COVID-19 dhe 60 pacientë të shëruar

Sipas të dhënave të Institutit për Shëndet Publik në Maqedoninë e Veriut, në 24 orët e fundit janë kryer 629 analiza dhe janë regjistruar 70 raste të reja me COVID-19 dhe 60 të shëruar.

Sipas regjistrit të personave të vdekur me diagnozë me COVID-19 nga “Termini im”, nuk ka persona të regjistruar të vdekur, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Nga 70 të sapoinfektuar nga Shkupi janë 51, Prilepi 9, Manastiri dhe Kumanova 3, Ohri 2, Tetova dhe Kavadari 1. Nga numri i përgjithshëm i të infektuarve pozitivë (70) janë regjistruar 18 riinfeksione.

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...