Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...

Policia e rajonit të Bit Pazarit dhe Çairit kreu bastisje në 5 lokacione, arrestohen tre shkupjanë!

Policia e rajonit të Bit Pazarit dhe Çairit në Shkup mëngjesin e sotëm ka arrestuar tre persona të cilët dyshohen për kryerjen e veprës penale vjedhje e rëndë. MPB njofton se policia ka kryer bastisje në pesë lokacione, ndërsa janë arrestuar 40-vjeçari A.Sh., 26-vjepari F.V. dhe 20-vjeçari V.R., të gjithë nga Shkupi.

“Me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore Penale Shkup, zyrtarë policorë nga SPB-Shkup në koordinim me Departamentin e Policisë Kriminale pranë MPB-së kanë kryer bastisje në pesë lokacione në Shkup. Gjatë kontrollit në shtëpinë e A.Sh. janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë “Glock 19″ me katër karikatorë dhe 33 fishekë të kalibrit 9 mm, një karikator i pushkës automatike, një shënjestrues laser për pistoletë dhe sende të tjera që lidhen me krimet. Gjatë kontrollit në banesat e F.V. dhe V.R. janë gjetur dhe konfiskuar disa ora të markave të njohura dhe sende të tjera që dyshohet se kanë origjinën nga krimet”, thonë nga MPB.

Latest Posts

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...