Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

Rama e Kurti në Berlin, veprimi i kryeministrit shqiptar i befason të gjithë (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Kosovës, Albin Kurti janë takuar së fundmi në Berlin në kuadër të kongresit të partive progresiste europiane.

Rama njihet për batutat e tij me homologët, por kjo e fundit ndaj Kurtit nuk ishte parë ndonjëherë.

Kryeminsitri shqiptar shihet teksa është duke ecur, ndërsa në një moment pikas Kurtin, ndaj të cilit nuk ngurron t’i mbyllë sot e ta pres të gjejë kush është, duke na kujtuar lojën e famshme “Gjeje kush jam?”.

Rama e pyet: Gjeje kush jam unë?

Me sa duket të pranishmit atje i kanë “pëshpëritur” në vesh Kurtit se kush ndodhej pas tij.

E për pasojë mes batutash Rama u përgjigj: Duhet të më kishe gjetur vetë more jo me spiuna.

Pas këtij momenti të dy kryeministrat takohen dhe shihen të buzëqeshur./albeu.com

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...