Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...

Rodrygo: Nuk kam fjalë për ta përshkruar Modricin, jam i lumtur që luaj me të

Real Madrid dhe Barcelona do të luajnë El Clasico në Santiago Bernabeu të dielën në orën 16:15.

Barcelona hyn në derbi pas barazimit tronditës 3:3 ndaj Interit dhe është në prag të rënies nga Liga e Kampionëve. Nga ana tjetër Reali po luan qetë në grupin grupin e tij duke qenë në vend të parë dhe në këtë derbi hyn me moral të lartë.

Para ndeshjes foli sulmuesi i Realit, Rodrygo, duke komentuar modelin e tij Luka Modric. Prej kohësh dihet që braziliani e vlerëson shumë kolegun e tij më të vjetër.

“Nuk kam fjalë për Luka Modric. Ai është i mrekullueshëm. Është gjithmonë kënaqësi të luaj me të dhe të ndaj dhomën e zhveshjes. Ai është shumë i gëzuar, gjithmonë bën shaka me ne. Më parë e kam parë vetëm në PlayStation dhe tani luaj me të. WOW”, u shpreh ai.

Latest Posts

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...

Grubi zbardh pamjet e objektit të UNT-së në kazermën Ilinden

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në vigjilje të festës së flamurit, ka zbuluar pamjet e projektit në të cilin do të studiojnë studentët e...