Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Kaosi në Kuvend, Salianji: Rama i vuri flakën parlamentit, po funksionojnë në kushtet e një junte

Pasi buxheti u votua nen për nen në 8 minuta, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla mblli seancën plenare dhe tha se senca e radhës...

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

SHBA paralajmëron sanksione kundër atyre që furnizojnë me municion Rusinë

SHBA-ja paralajmëroi se mund të vendosë sanksione ndaj njerëzve, vendeve dhe kompanive që ofrojnë municion për Rusinë.

Gjatë një takimi me zyrtarë nga 32 vende për të diskutuar sanksionet ndaj Rusisë, zëvendës sekretari i thesarit Wally Adeyemo e bëri të qartë se Washingtoni ishte i përgatitur të merrte masa kundër atyre jashtë SHBA-së që shmangnin sanksionet e Washingtonit.

Ai gjithashtu paralajmëroi se Washingtoni ishte i përgatitur të vendosë sanksione ndaj atyre që ofrojnë municion ose mallra të tjera ushtarake për Rusinë, si dhe kompanitë private ushtarake ose grupet paraushtarake që marrin pjesë ose mbështesin luftën e Rusisë në Ukrainë.

Për më tepër, departamentet e Thesarit, Tregtisë dhe Shtetit lëshuan një alarm duke përshkruar veprimet që ishin ndërmarrë kundër kompleksit ushtarak-industrial të Rusisë dhe vuri në dukje rreziqet me të cilat përballen ata që ofrojnë mbështetje materiale për pushtimin e Rusisë në Ukrainë.

Latest Posts

Kaosi në Kuvend, Salianji: Rama i vuri flakën parlamentit, po funksionojnë në kushtet e një junte

Pasi buxheti u votua nen për nen në 8 minuta, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla mblli seancën plenare dhe tha se senca e radhës...

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Mos i humbisni

Dosja e Prokurorisë: Liridona Ademaj u qëllua me armë nga afërsia

Detaje të reja po dalin rreth ngjarjes tragjike e cila ndodhi në orët e mbrëmjes së 29 nëntorit, datë kjo në të cilën u...

Në tubimin e partisë së Daçiqit në Bllacë këndohet “Vuçiq o p****”

Një video nga Bllaca ku Vuçiqi fyhet rëndë tronditi koalicionin dhjetëvjeçar PPS-PSS, socialistët kërkojnë falje për videon dhe thonë se janë partner besnik. A...

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...