Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

Ujësjellësi në Pallçishtë/ Akiki: U vulos besimi mbi Bekim Rexhepin!

Kryetari i Bashkësisë Lokale të fshatit Pallçishtë, Vullnet Akiki ka reaguar pas përurimit të punimeve të ujësjellësit në fshatin Pallçishtë, në të cilin përurim mori pjesë edhe Zëvendës ministri i transportit, Bekim Rexhepi.

Akiki ka thënë se me këtë veprim, Rexhepi fitoi besimin e banorëve të fshatit Pallçishtë.

“Banoret e Fsh. Pallçisht Vulosen Besimin Tek Ministri Bekim Rexhepi”, ka shkruar Akiki.

Ndryshe, dje kanë filluar punimet për lëshimin e rrjetit të ri të ujësjellësit në fshatin Pallçishtë të komunës së Bogovinës. Zëvendësministri Rexhepi tha se BDI-ja mban fjalën e dhënë para banorëve të Pallçishtit.

 

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...