Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

Ushtria ukrainase rimerr 600 vendbanime të pushtura nga Rusia brenda 1 muaji

Ushtria ukrainase ka rimarre nga rusët mbi 600 vendbanime në muajin e fundit , duke përfshirë 75 “shumë strategjike” në rajonin e Khersonit.

 

Lajmi u bë I ditur nga ministria ukrainase për riintegrimin e territoreve të pushtuara, cituar nga Guardian.

 

Të paktën 502 nga fshatrat e çliruara ndodhen në rajonin verilindor të Kharvivit, ku forcat ukrainase kanë depërtuar thellë.

 

Ministria shtoi se 43 vendbanime të çliruara ndodhen në rajonin e Donetskut dhe 7 në rajonin e Luganskut, të dyja në Donbass.

 

Ndërkohërusët nisën një sulm me raketa në qytetin e Zaporizhzhia.

 

Një sirenë ra në qytet për të sinjalizuar sulmin ajror dhe u dëgjuan shpërthime të fuqishme.

 

Në Zaporizhzhia, rrënojat e ndërtesës civile të sulmuar më 9 tetor janë ende duke u pastruar. Sipas të dhënave të fundit, numri i të vdekurve nga sulmi tashmë është rritur në 12.

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...