Osmani: Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës

"Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës", kështu deklaroi sot ministri i Punëve të Jashmte, Bujar Osmani. Osmani tha se bëhet fjalë...

Ahmeti: Ta vendosim misionin para funksionit

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në mbledhjen e Këshillit të përgjithshëm të BDI-së në fjalimin e tij para anëtarëve të pranishëm ka shprehur rëndësinë e madhe të proceseve që po e presin vendin në të ardhmen, nevojën e angazhimit serioz në realizimin e procesit të skriningut, realizimit të reformave, betejën e pakompromistë me krimin dhe korrupcionin.

Ai me këtë rast potencoi se përpara çdo funksioni duhet vendosur misioni i zhvillimit dhe integrimit të vendit në Bashkimin Europian.

Ahmeti theksoi se njësoj si deri më tani, BDI duhet të vazhdojë të jetë faktor vendimtar i avancimit të proceseve.

Latest Posts

Tërmet në Itali, ja ku ishte epiqëndra

Tërmeti me magnitudë 4.1 e kishte epiqendrën 4 km në juglindje të Mazzarone, në provincën e Katanias.   Lekundja e tokes e kishte epiqendren ne një...

Këshilltari i DASH: Zgjedhjet në veri të Kosovës duhet të shtyhen

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, i tha Zërit të Amerikës se zgjedhjet për kryetarë të komunave në veri të Kosovës, duhet...

Botërori 2022, çmime të larta për biletat në tregun e zi

Disa tifozë që kanë shkuar në Katar për të mbështetur ekipet e vendeve të tyre që po marrin pjesë në Kampionatin Botëror të futbollit,...