Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Lista e sportistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave po bëhet virale dhe çuditërisht dominojnë yjet e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi...

TË FUNDIT

Kronologjia/ “Ulu policia”, si ndodhi grabitja në Tiranë, në banesë ndodheshin vetëm dy të moshuar

Është zbardhur e gjithë kronologjia e ngjarjes që u shënua mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një banesë në pronësi të Gim Himës...

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

SHBA, paketë e re armësh prej 725 milionë dollarësh për Ukrainën

 Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar një paketë të re të ndihmës me armë për Ukrainën me vlerë 725 milionë dollarë.

Në furnizimet e reja ushtarake nuk ka sisteme antiraketë të kërkuara nga Kievi.

 

Që kur Joe Biden mori detyrën si president i Shteteve të Bashkuara, Uashingtoni ka dërguar mbi 18.2 miliardë dollarë furnizime ushtarake në Ukrainë, duke përfshirë 17.6 miliardë dollarë që nga fillimi i pushtimit “brutal dhe të paprovokuar” më 24 shkurt.

 

Shtetet e Bashkuara, thekson Departamenti i Mbrojtjes, kanë ofruar “ndihmë të paprecedentë sigurie” për forcat në Kiev dhe “do të vazhdojnë të punojnë me aleatët dhe partnerët për të siguruar që Ukraina të ketë mbështetjen që i nevojitet”.

 

Në paketën e re të armëve amerikane ka: municione për sistemet raketore me lëvizshmëri të lartë (HIMARS); 23.000 fishekë artilerie 155 mm; 500 fishekë artilerie 155 mm; 5000 armë antitank; raketa me shpejtësi të lartë kundër rrezatimit (HARMs); më shumë se 200 automjete me rrota  me lëvizshmëri të lartë (HMMWV); si dhe  armë të vogla me mbi 2 000 000 municion.

 

 Paketa e re e armëve, tha Blinken, “është kalibruar me kujdes në mënyrë që Ukraina të mund të bëjë një ndryshim në fushën e betejës”

Latest Posts

Kronologjia/ “Ulu policia”, si ndodhi grabitja në Tiranë, në banesë ndodheshin vetëm dy të moshuar

Është zbardhur e gjithë kronologjia e ngjarjes që u shënua mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një banesë në pronësi të Gim Himës...

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

Mos i humbisni

Hamasi thirrje Këshillit të Sigurimit të OKB-së: Jepini fund luftës brutale në Gaza

Forcat palestineze të Hamasit i kanë bërë thirrje Këshillit të Sigurimit të OKB-së që t’i japë fund “luftës brutale” në Rripin e Gazës.   Prej...

“Është martesë e lumtur”, Eva Murati në Albano show: Besoj në Zot, jo në fe

https://www.youtube.com/watch?v=nDclH8Wy_vU Subscribe Moderatorja e programeve sportive, Eva Murati ka qenë pjesë e shfaqjes Albano Show, këtë të premte.   Gjatë intervistës zhvilluar me Albano Bogdon,...

Shaqiri uron Xhaferin: U tha dhe po bëhet, Kryeministri shqiptar then tabunë e fundit ndër-etnike

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka uruar kryekuvendarin, Talat Xhaferi pas përzgjedhjes nga BDI  për Kryeministër shqiptar. Shaqiri shkruan se me këtë vendim,...

Ademi uron Xhaferin: Ali Ahmeti po thyen çdo barrierë politike për shqiptarët

Koordinatori i grupit parlamentar, Arbër Ademi nëpërmes një postimi në rrjetet sociale, ka uruar Talat Xhaferin, për të cilin në mbledhjen e fundit të...