Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

FNSH kontrolle në Vlorë, shoqërohen disa persona

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë zhvilluar kontrolle mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës në kërkim të personave me precedentë penal.

Raportohet se, nga ky aksion janë shoqëruar disa persona, por ende nuk dihen arsyet.

Mësohet se prej disa ditësh FNSH ka zhvilluar kontrolle në disa zona ku dyshohet se janë fshehur persona të shpallur në kërkim.

Nga ana e policisë së Vlorës nuk ka ende njoftim zyrtar lidhur me detajet e operacionit.

Latest Posts

Të paktën 6 të vrarë nga të shtënat në një shkollë në SHBA

Të paktën tre fëmijë dhe tre të rritur u vranë pas të shtënave me armë zjarri në një shkollë private të krishterë në...

Aksident në aksin Berat-Dimal/ Përplasen dy makina, plagosen rëndë shoferët

Një aksident  ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal,në vendin e quajtur “Ura e Moravës”.   Dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe njëra nga mjetet ka...