Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

FNSH kontrolle në Vlorë, shoqërohen disa persona

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë zhvilluar kontrolle mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës në kërkim të personave me precedentë penal.

Raportohet se, nga ky aksion janë shoqëruar disa persona, por ende nuk dihen arsyet.

Mësohet se prej disa ditësh FNSH ka zhvilluar kontrolle në disa zona ku dyshohet se janë fshehur persona të shpallur në kërkim.

Nga ana e policisë së Vlorës nuk ka ende njoftim zyrtar lidhur me detajet e operacionit.

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...