Pëllumb Vela edhe zyrtarisht drejtor i spitalit klinik në Tetovë

Mjeku i njohur Pëllumb Vela nga sot do të drejtoj spitalin klinik në Tetovë, post të i cili ASH-së i takoi pas përfshrijes së...

Moti i keq përfshin Greqinë/ Raportohet për viktima dhe persona të zhdukur

Moti i keq ka përfshirë Greqinë.

 

Situata paraqitet alarmante në Kretë.

 

Mediat greke bëjnë me dije se për pasojë ka persona që kanë humbur jetën, dhe të tjerë që rezultojnë të zhdukur.

 

Nivelet më të larta të shiut janë regjistruar në zonat e Heraklion, Kretë.

 

Deri në orët e pasdites ka pasur përmbytje në Agia Pelagia, ndërsa më pas stuhitë kanë goditur Sitinë dhe lindjen e Kretës.

Latest Posts

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...

Kërcënimi rus në Zhaporizhzhia/ Kreu i Agjencisë të Energjisë Atomike viziton termocentralin

Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike, Rafael Grossi, ka mbërritur në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia sipas operatorit shtetëror të centralit bërthamor të...