BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Video- Republika e Çamërisë uron Sali Berishën: Edhe 100 o Babai i Kombit

Presidenca e vetëshpallur e Republikës së Çamërisë ka uruar kreun e PD Sali Berisha, me rastin e 78 vjetorit të tij të lindjes.

 

Në një video, në të cilën shihen 5 burra në këmbë rreth një tavoline, të cilët kanë shtruar edhe një kokteil për këtë rast.

 

Në fjalën e tyre, ata e cilësojnë Berishën si Baba i Kombit.

 

Presidenca e Republikës së Çamërisë, Qeveria e Republikës së Çamërisë shtroi kokteil, me rastin e 78 vjetorit të lindjes së doktor profesor Sali Berishës.

 

Presidenca e Republikës së Çamërisë, si qasje e së djathtës i uron prf.dr. Sali Berishës edhe 100 vjet të tjera, si Baba i Kombit.

 

Urime doktor Sali Berisha”, shprehen ata.

 

 

Latest Posts

“Bashkë Fitojmë” zyrtarizon kandidatët për këshillat bashkiakë, Ilir Alimehmeti kryeson Tiranën

Kryesia e drejtuar nga Sali Berisha miratoi kandidatët për keshillat bashkiakë, pasi kandidatët për kryetar bashkie janë zgjedhur nga procesi i primareve në fillim...

Putin: Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë,...

Uniformat e policisë në Maqedoni edhe në gjuhën shqipe, hyn në fuqi ligji

Hyn në fuqi Dekreti për uniformat dhe shenjat në uniformat e policisë, të cilën Qeveria e miratoi para një viti në bazë të Ligjit...