Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Fillon viti akademik në IBU, Grubi uron studentët dhe stafin akademik

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka marrë pjesë në ceremoninë e fillimit të vitit akademik në Universitetin Ndërkombëtar Ballkanik në Shkup dhe në fjalimin e tij ju ka uruar suksese studentëve dhe punë të mbarë stafit akademik të këtij universiteti.

Ai mes tjerash ka potencuar rëndësinë e madhe që kanë universitetet në krijimin e kapaciteteve kadrovike dhe cilësinë tashmë të dëshmuar të programeve studimore të Universitetit Ndërkombëtar Ballkanik.

“Kënaqësi të merrja pjesë në ceremoninë e fillimit të vitit akademik në Universitetin Ndërkombëtar Ballkanik, ku ju urova shumë suksese studentëve dhe punë të mbarë stafit akademik të kryesuar nga Rektori, Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem.
Universiteti Ndërkombëtar i Ballkanit është i dëshmuar për nga cilësia e programeve studimorе, po kontribuon dukshëm në krijimin e kapaciteteve cilësore kadrovike të vendit bashkë me universitetet tjera dhe ju uroj vazhdimësi progresive të punës mbi parimet e trajtimit të barabartë të çdo studenti, metodologjisë së vlerësimit objektiv dhe meritokracisë” – ka shkruar Grubi në faqen e tij në rrjetin social Facebook.

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...