Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...

Grubi: BDI-ja partia e vetme në rajon që transmeton “live” mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në paraqitjen e fundit para mediave, ka thënë se Bashkimi Demokratik për Integrim është partia e parë në rajon që mbledhjen e Këshillit Qëndrorë e trasnmeton në mënyrë të drejtëpërdrejtë në të gjitha mediat.

Shtoi se atmosfera siç edhe e përcollën qytetarët brenda mbledhjes ka qenë e përkryer dhe njoftoi se që nga 2019-ta nuk e ka mbajtur postin e sekretarit organizativ dhe se në mbledhje ka marrë pjesë me automatizëm si shef i kabinetit të kryetarit Ahmeti.

“Kishte një atmosferë të jashtëzakonshme në Këshillin të përgjithshëm të BDI-së, e cila si parti është e vetmja në rajon që e transmeton drejtëpërdrejtë mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm. Dua të uroj të gjithë anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm dhe anëtarët e ri të kryesisë dhe në veçanti për përkrahjen që për herë të parë të jem i zgjedhur si anëtarë i kryesisë sepse deri më tani kam marrë pjesë me automatizëm në punët e kryesisë së partisë si shef i kabinetit të kryetarit Ahmeti”, tha Grubi.

Latest Posts

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...