Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Karim Benzema fiton ‘Topin e Artë’ për herë të parë

Karim Benzema fiton Topin e Artë për vitin 2022.

 

Futbollisti francez u shpall lojtari më i mirë i vitit duke rrëmbyer çmimin më të vlerësuar për futbollistët pas sukseseve të arritura me Realin e Madridit.

 

Në ceremoninë e zhvilluar në Paris, ai la pas rivaliët e tij si Robert Levandovski, Kevin De Bryne dhe Sadio Mane.

 

34-vjeçari e fitoi këtë çmim për herë të parë në karrierën e tij

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...