Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

“Kemi një rrugë të re drejt fitores”/ Rama ndan videon nga zyra me breshkat: Mirmëngjesi, jeni zgjuar ju

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video nga zyra e tij mëngjesin e kësaj të hëne.

 

Teksa shihet duke përshëndetyr dy breshkat që ndodhen aty, Rama thotë se Partia Socialiste ka nisur rrugën për të fituar një tjetër betejë, atë të zgjedhjeve vendore.

 

Rama uron gjithashtu që të ketë sa më shumë shi, për të përballuar krizën energjetike.

 

“Për të nisur një rrugë të re drejt një fitore të re të zgjedhjeve vendore. Dialog me komunitetet në të gjithë Shqipërinë për qeverisjen vendore dhe sfidat e përbashkëta. Paçit të gjithë javë të mbarë dhe me sa më shumë shi. Shiu nuk duhet të na harrojë sepse na duhet për të luftuar inflancionin e luftës. Nuk e kemi sjellë ne por duhet të bëjmë çmos për ta luftuar”, shprehet Rama.

 

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...